Добавить комментарий

Шегині кордон, митниця. Перетин польського кордону із шопіг візою.

Перетнути кордон з Польщею в Шегині можна або автомобілем, або пішки. Перший варіант, повірте, набагато кращий, але я вирішив спробувати автоногами.

До митниці можна добратись машруткою "Львів-Шегині", яка курсую з АС8 (та, що коло головного вокзалу). Відправляється з 5:30 до 21:00 щопівгодини. Квитки в касі не продаються, платити потрібно водію, коштує 23 грн. Також можна поїздом "Львів-Мостиська 2", коштує 10 грн. Зранку поїзд буде вас чекати о 5:12 і 8:45. (Це дані на листопад 2012)

В Шегині українську сторону пройшов дуже швидко, але на польській чекав сюрприз. Щонайменше 300 людей також хотіли потрапити в Польщу (це була 9 ранку). В Польщі дешевші продукти, м'ясо, побутова хімая, але сигарети, горілка є дорогі. Тому "прикордонні бізнесмени" кожен день бігають туди-назад, щоб заробити копійку. Якщо їхати авто, то буде такаж ситуація, але це буде набагато комфортніше. Люди дуже пхаються, мама отримала синяк, поваги там ніякої - всі дуже спішать. А як переходять? - Купами. Це дуже дивне явище, як люди формуються на купи по 100 людей і я так і не зрозумів системи. Це знають тільки досвітчені "перетиначі кордону". В нашій купі було 200 людей. І от прикордоник каже, що можна заходити в  інший відділ, куди прохід має 2м в ширину і та вся маса людей починає валити. То як стадо корів. Головне мужики найнагліші і те що вони притискають дівчат до поручні - їх це не звилює.

На це все ми потратили 3,5 год., після яких вже нічого не хотілось. Піший перехід - дешевий варіант, але не більше. Однак, якщо у Вас є дитина, чи великий вантаж (наприклад, велосипед), то ви можете пройти без черги! Система працює, бачив на власні очі. Також, як прочитав тут, можна пройти з липовою довідкою, що у Вас літак за паро годин. 

В Медиках (село, коло польського кордону) від супермаркету їде маршрутка до Перемишля, коштує 2,5 злотих.

Якщо автомобіля немає, то варто їхати автобусом "Львів-Перемишель" за 80 грн. Також їде від головного вокзалу о 8 годині. 

Переходячи через піший перехід, не можна потрапити в Дьюті-Фрі.

Як отримати візу?

Шегині - Львів розклад

Розклад маршруток Шегині - Львів (на 19 травня 2013)