Віза на закупи (закупівельна віза, шопінг віза), як її отримати у Львові.

Давно хотів поїхати в Польщу, або ще кудись в Європу. Але почитавши, скільки треба документів, квитанцій оплачених готелів, авіаквитки і ще багато пунктів, недавали це зробити. Як виявлось з 1 грудня 2011 року для жителів, які офіційно зареєстровані в Західному регіоні (Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька і Закарпатська), стала доступна можливість подачі документів на отримання візи з метою закупівельного туризму (shopping visa) або просто шопінг-візи, тобто для тих хто хоче затаритись іноземними шмотками, продуктами і тп. Перша віза є короткасторокавою (дійсна 21 день і 7 днів можна перебувати закордоном) і є одноразовою. Також це є шенгенська віза. Наступні вже даються на рік (90 днів закодоном) і є багаторазовими. А отримати таку візу зовсім не складно.

Ця віза нічим не гірша від стандартної шенгенської, але має одну особливість - для отримання наступної візи, потрібно предявити чек (фактуру), який засвідчує, що Ви їздили на закупи.

Закупівельна віза, як отримати

Польське консульство не займається оформленням цього типу віз, тому їх потрібно робити у візовому центрі. У Львові він знаходиться на вул. Садовій 2а (в панорамних фотках яндекса, гугла в листопаді 2012 центру ще нема).

Отже якщо є бажання, можливість і закордоний паспорт, то для початку потрібно зареструвати дату подачі документів у візовому центрі. Можна через інтернет, але там завжди висвітлює - нема вільних дат. Насправді вони є і краще просто подзвонити і зареєструватись. Консультанти дуже приємні і все розкажуть, що треба і коли прийти. Отже Вам скажуть які дати і години доступні. Також потрібно буде сказати електронну адресу, на яку вишлють код, який потрібно показати охоронцю, щоб Вас впустили всередину центру. Якщо їдете сім'єю, то декількох чоловік може зареєструвати одна людина.

Зареєструвались. Важливо: якщо ви не прийдете на подачу документів, то наступний раз просто не дадуть візу. Тому, якщо не виходить -  потрібно подзвонити і скасувати дату.

Збираємо документи. На сайті є весь список потрібних документів і детально все розписано. Страховку, фотографії можна зробити у візовому центрі. Копії документів теж, навіть безкоштовно. Єдине що, потрібно заповнити анкету. Заповнювати можна англіською, польською або українською (транслітерацією). В пункті до кого їдете, адреса запрошуючої сторони - я просто лишив пусте поле. З рештою пунктів, не повинно бути проблем. Якщо Ви студент - потрібно взяти студенський і віза буде безкоштовною.

В анкеті заповнили заплановані дати перебування (10.11-21.11) і нам дали візу, дійсну з 10.11.

Документи зібрали, час настав. Приходемо на вказану годину. Не лякайтесь, таких як Ви буде ще десь 50 людей. В середину пускатимуть по 10 людей, що 10 хв (приблизно). Тому якщо спішиться, приходьте швидше. Якщо не встигнете, то погано, але Вас пустять і подати документи можна буде (але звісно краще не провтикати). Не забудьте роздрукований лист, який Ви отримали при реєстрації, або просто переписані коди. В середені візового центру, підходете до консультанта, опказуєте коди, анекти і першу сторінку закордонного паспорта. Вам видадуть номер. Якщо реєстрували паро людей, то на всіх один, а також лист-прохання. З цим номером ідете в зал очікування на 2 поверх. Заповнюєте лист-прохання українською мовою. І  чекаєте коли на табло зявиться Ваш номер і номер віконечка, до якого потрібно підійти.

Далі до віконичка і в касу оплачуємо. Коли прийти за візою, скажуть. За візою прийти потрібно особисто. Виключенням є, що чоловік може забрати дружини візу, або навпаки. Дивно.

Ціна шопінг-візи - 650 грн., яка включає

шопінг-віза(так як і шенгенська віза) - 35 євро,послуги візового центру - 200 грн.,страховка - 35 грн.,комісія при оплаті - 20 грн.,фото - 25 грн.

Процедура отримання закупівельної шенгенської візи, подібна до процедури подання документів, але заходити можна без черги.

Як результат, віза є і можна вирушати... В Шегині на кордон.

Магазини в Перемишлі.

А що Ви думаєте?